+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Buksmedžių priežiūra

Buksmedžių priežiūra

Buksmedis – ilgaamžis ištvermingas augalas, kuris labiausiai paplitęs kraštovaizdžiuose ir yra mėgstamas sodininkų. Šis visžalis krūmas labiausiai tinka įvairioms sodo dekoracijoms. Karpant buksmedžius suformuojamos įvairios figūros ar geometrinės formos. Dažnai naudojamas augalas gyvatvorėms formuoti.  Augalas kilęs iš šiltesnių kraštų, todėl Lietuvoje ne visada pavyksta išgyventi žiemos šalčius. Nemėgsta saulėtų vietų, todėl rekomenduojama sodinti šiaurinėje, labiau pavėsingoje pusėje.

Esant nepalankioms augimo sąlygoms buksmedžių sodinukai tampa jautrūs grybinėms ligoms ir kenkėjams. Šiame skyriuje susipažinsite apie buksmedžių sodinimą, auginimą, genėjimą bei jų negalavimus.

Jūsų patogumui - esame pasirengę atsakyti į jūsų klausimus bet kuriuo metu. Tiesiog skambinkite mums +370 652 69755 arba rašykite el. paštu info@mkds.lt ir sprendimus rasime drauge.

BUKSMEDŽIŲ SODINIMAS

AprašymasSprendimas
Kada sodinti buksmedžius?

Buksmedžius sodinkite nuo rugsėjo iki spalio pabaigos. Jei sodinukai auginti vazonėliuose, galite sodinti visą šiltąjį sezoną. Tokiu atveju privalote užtikrinti tinkamą laistymą.

Kaip sodinti buksmedžius?

Buksmedis mėgsta augti pusiau šešėlyje arba saulėtoje vietoje. Sodinkite tokiame gylyje, kuriame jie ir augo. Atsargiai elkitės su šaknimis, kad jų nepažeistumėte. Pasodinus, galite iškart apkarpyti maždaug trečdaliu. Augalo prigijimą ir įsišaknijimą pagreitinsite, jei šaknis pamirkysite ar pasodinus palaistysite BLACKJAK koncentruotų huminių, fulvo, ulmo rūgščių ir mikroelementų suspensijos tirpalu.

HIFAS - spygliuočiams ir lapuočiams, mikoriziniai grybai, 100 gBLACKJAK huminės rūgštys įsišaknijimui, 100 ml

BUKSMEDŽIŲ AUGINIMAS

AprašymasSprendimas
Kaip auginti buksmedžius vazonuose?

Sodindami naudokite Vandens energijos kristalus, kurie padės užtikrinti reikiamą drėgmę, bei apsaugos nuo perlaistymo ir ilgo poveikio trąšas 180 DAYS spygliuočiams ir visžaliams. Sodinimo metu taip pat naudokite ABSORPTION biologinį šaknų biostimuliatorių iš unikalaus mikorizę formuojančio grybelio Glomus iranicum var. tenuihypharum. Auginant augalus su ABSORPTION didėja augalų fiziologinis aktyvumas, atsparumas, gerėja vandens ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Reguliariai laistykite. Visžaliai augalai garina vandenį ir žiemą, todėl laistykite kol žemė neįšalus. Žiemai perneškite vazonus į šildomą rūsį ar garažą (-10 ° C iki + 5 ° C). Jei augalą pasodinote į putplasčio vazoną - galima jį palikti žiemoti ir lauke. Tik jas laikykite užuovėjoje, kad nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai ir vėjas. Jei sodinote į paprastą ir neturite galimybės pernešti, apvyniokite vazoną sodo plėvele ar apriškite eglišakėmis. Mulčiuokite vazono paviršių pušies žievės ar lapuočių medienos gabalėliais, pjuvenomis, sausomis durpėmis, pušų kankorėžiais, keliais agroplėvelės sluoksniais ar eglišakėmis – tai apsaugos šaknis nuo šalčio ir palaikys drėgmę substrate. Pavasarį mulčą būtinai nuimkite.

180 DAYS ilgo poveikio trąšos spygliuočiams ir visžaliams, 1 kgVandens energija – kristalai, hydrogranulės 100 gBLACKJAK huminės rūgštys įsišaknijimui, 100 mlABSORPTION naujos kartos mikorizė visiems augalams, 20 g
Kaip auginti buksmedžius lauke?

Purkškite profilaktiškai buksmedžius nuo kenkėjų ir grybinių ligų: pavasarinį (kovo mėn., kai oro temperatūra 10°C) ir rudeninį. Nupurkškite ir žemę aplink augalus. Apdorokite didesnes genėjimo žaizdas sodo tepalu. Pirmaisiais metais, jeigu vasara karšta ir sausa, buksmedžius laistykite kartą per savaitę. Buksmedžių karpymas maždaug birželio mėnesį arba kai užauga nauji ūgliai. Taip išgausite įvairias formas, sutankinsite juos. Tą darykite apsiniaukusią, nekarštą dieną. Po apkarpymo nupurkškite juos mikroelementais arba Kelpak jūros dumblių biostimuliatoriumi. Laistykite ACTIVATION naudingų mikroorganizmų kompleksą, probiotiką – tai tarsi mikroorganizmų armija, kuri natūraliai, efektyviai ir tvariai užmezga simbiotinį ryšį su augalu, gerindama jo augimą ir gerovę. Apsaugo nuo dirvožemio degradacijos, didina derlingumą ir biologinį aktyvumą rizosferoje, pagerina naudingų mikroorganizmų pusiausvyrą rizosferoje, fiksuoja azotą (N) ir dirvoje įstrigusias maistines medžiagas daro augalui prieinamas. Greitėja dygimas, augimas ir sveikesni augalai. Nemėgsta buksmedžiai kaitrios saulės žiemos pabaigoje (nudega). Žiemai baigiantis (paprastai kovo mėn.) saulėje augančius buksmedžius pridenkite agroplėvele.  

ACTIVATION naudingi mikroorganizmai dirvožemio atgaivinimui, augalų augimui, 20 gAMINO PRO amino rūgštys, 1 lBEE FORT sodo tepalas su bičių vašku, 150 gFORT genėjimo žaizdoms užpurkšti, 250mlDrekkar, 1LCopfort, 1 l Terra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 mlKelpak 24201 biostimuliatorius, 100 ml
Buksmedžių tręšimas

Jeigu žemė derlinga, pirmaisiais metais sodinukų tręšti nebūtina. Vėliau kasmet pavasarį tręškite ilgo poveikio trąšomis 180 DAYS spygliuočiams ir lapuočiams. Paliekite BLACKJAK koncentruotų huminių, fulvo, ulmo rūgščių ir mikroelementų suspensijos tirpalu, taip augalai greičiau išleis pridėtines šaknis, pagerės augalo maisto medžiagų pasisavinimas, pagreitės augalo augimas. Arba palaistykite ACTIVATION naudingų mikroorganizmų kompleksą, kurie kaip probiotikai didina dirvos derlingumą ir biologinę pusiausvyrą. Šis biologinis produktas kaip biotrąša gerina augalų augimą ir derėjimą. Papildomai padėkite augalui natūraliu būdu pasisavinti azotą iš oro per lapus. Tai jau yra įmanoma naudojant Nitrofix biotrąšą, kurios sudėtyje yra išskirtinė ir patentuota endofitinė bakterija Methylobacterium symbioticum. Pamaitinkite augalą per lapus, kai pastebėsite tam tikrus mikroelementų trūkumo požymius. Tam puikiai tiks Microdoctor linijos priemonės su mikroelementais arba žalios linijos produktai su skirtingais augaliniais ekstraktais ir mikroelementais, kurių pagalba padidės natūralus augalų atsparumas nepalankiems aplinkos veiksniams - Matrifruit, Matrinal B, Mimox Zn, Copfort, Alsupre S, Drekkar. Kartu naudokite paviršiaus aktyviąją medžiagą LIP TOP, kuri pagerins mikroelementinių trąšų, bei kitų augalų priežiūrai skirtų produktų efektyvumą, pasisavinimą bei padengimą ant augalo.

Lip top gold, 30 ml, augalų apsaugos produktų lipnumui padidintiTerra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 mlCopfort, 30 ml Mimox Zn, 30 ml BLACKJAK huminės rūgštys įsišaknijimui, 100 mlAlsupre S, 10 gMicrodoctor B, purškiama augalų priežiūros priemonė su boru 1 LMicrodoctor Ca/Mg, purškiama augalų priežiūros priemonė su kalciu ir magniu 1LMicrodoctor FE, purškiama augalų priežiūros priemonė su geležimi 1LMicrodoctor Mn/Zn, purškiama augalų priežiūros priemonė su manganu ir cinku 1 L180 DAYS ilgo poveikio trąšos spygliuočiams ir visžaliams, 1 kgAMINO PRO amino rūgštys, 1 lACTIVATION naudingi mikroorganizmai dirvožemio atgaivinimui, augalų augimui, 20 gNitroFix biotrąša – azotą iš oro fiksuojančios bakterijos, 180 mlNitroFix biotrąša – azotą iš oro fiksuojančios bakterijos, 0,5 g x 10 vnt
Kada laistyti buksmedžius? Kokiu vandeniu laistyti buksmedžius? Kaip laistyti buksmedžius auginant vazonuose, šiltnamyje, lauke?

Vasarą vazone augančius buksmedžius laistyti reikia kasdien, nes žemė labai greitai išdžiūsta. Grunte augančius augalus, jei žemė drėgna, laistykite per sausras, jei sausesnis dirvožemis - laistykite dažniau. Tai visžalis augalas, drėgmę per lapus garinantis ir žiemą, todėl rudenį gerai palaistykite (jeigu ruduo sausas).

BLACKJAK huminės rūgštys įsišaknijimui, 100 ml
Kaip paruošti dirvą buksmedžių auginimui?

Buksmedžiams tinka derlingi, purūs ar laidūs priemolio dirvožemiai (pH 6.5-7.0). Buksmedžių šaknys negilios ir palyginti neplačios. Vandenį jie pasiima iš nedidelio dirvos ploto, todėl jiems labiau tinkama drėgnesnė, bet ne šlapia dirva. Sodindami naudokite mikorizinius grybus augalų šaknims HIFAS. Jis sudarys sąjungą su augalo šaknimis ir veiks tarsi didžiulis papildomas šaknų tinklas. HIFAS ypač tinka, jei dirvožemis skurdus ir nederlingas. Arba palaistykite ACTIVATION naudingų mikroorganizmų kompleksą, kurie kaip probiotikai didina dirvos derlingumą ir biologinę pusiausvyrą. Šis biologinis produktas kaip biotrąša gerina augalų augimą ir derėjimą. Papildomai padėkite augalui natūraliu būdu pasisavinti azotą iš oro per lapus. Tai jau yra įmanoma naudojant Nitrofix biotrąšą, kurios sudėtyje yra išskirtinė ir patentuota endofitinė bakterija Methylobacterium symbioticum.

ACTIVATION naudingi mikroorganizmai dirvožemio atgaivinimui, augalų augimui, 20 gHIFAS - spygliuočiams ir lapuočiams, mikoriziniai grybai, 100 g

BUKSMEDŽIŲ LIGOS

LigaAprašymasSprendimas
Grybinė buksmedžių lapų ir ūglių liga

Šios ligos sukėlėjas grybas Cylindrocladium buxicola. Ant jaunų lapų atsiranda oranžiniai rudos, o ant senesnių lapų tamsiai rudos dėmės, jos didėja, vėliau susilieja, įgauna rusvą spalvą ir nudžiūsta visas lapas. Tuo pačiu metu lapų apatinė pusė pasidengia balkšvų grybo sporų apnašu. Džiūstantys šakučių plotai ypač greitai plečiasi gyvatvorėse. Skaityti plačiau


Naudingas dirvos grybas Pythium oligandrum, 5 g.Copfort, 30 ml Terra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 mlCEPHYRO – greito poveikio varis, 5 gNANO AGRO TOTAL augalų apsaugos stipriklis, priežiūros priemonė, 100 mlPrevicur Energy fungicidas 15 ml

BUKSMEDŽIŲ KENKĖJAI

KenkėjasAprašymasSprendimas
Buksmedinio ugniuko kandis

Augalui kenkia buksmedinio ugniuko lervos. Jos minta buksmedžio lapais ir ūgliais. Augalas praranda dekoratyvumą, o kartais net ir neišgyvena. Šviesiai žalioms lervoms būdingi juodi dryžiai su baltais taškeliais ir plaukeliais bei blizgi juoda galva. Paskutinėje lervos stadijoje jos gali pasiekti iki 4 cm ilgį. Lėliukės būna nuo 1,5 iki 2,0 cm ilgio. Iš pradžių jos būna žalios su tamsiomis juostelėmis nugarinėje dalyje, tačiau vystymosi pabaigoje tampa rudos. Lėliukės paprastai slepiasi balto šilko kokone, susuktame tarp lapų ir šakelių. Buksmedinio ugniuko suaugėliai skraido birželio – rugpjūčio mėnesiais. Vieno sezono metu išsivysto 3-4 generacijos kas 4-6 savaites, priklausomai nuo vyraujančių orų. Kenkėjas pažeidžia 8 buksmedžio rūšis (Buxus balearica, B. bodinieri, B. harlandii, B. megistophylla, B. microphylla, B. rugulosa, B. sempervirens, B. sinica). Skaityti plačiau


AMINO PRO amino rūgštys, 1 lFeromonas Buksmediniui ugniukui (Cydalima perspectalis), PHEROZZIP 3 VNTNeemAzal, 50 ml, bioinsekticidasNANO AGRO TOTAL augalų apsaugos stipriklis, priežiūros priemonė, 100 ml
Grambuolys

Paprastai kenkia kelių rūšių grambuolių lervos - paprastojo (Melolontha melolontha), vasarinio (Amphimallon solstitialis) ir grikinuko (Phylloperta horticola). Balandžio mėnesį grambuolių lervos pradeda savo aktyvaus maitinimosi ciklą, kuris trunka iki rugsėjo. Lervos pažeidžia daržo augalų požemines dalis, ypač šaknis bei šakniavaisius. Augalai skursta ir džiūsta, jų šaknys – nugraužtos. Skaityti plačiau

Nematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS (H. bacteriophora) 250 mln./5 aNematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS (H. bacteriophora) 50 mln./1 aNematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS (H. bacteriophora) 500 mln./10 aKURKLIAI – dirvos priedai nuo kurklių, 500 gFeromonas sodiniui grambuoliukui – grikinukui (Phyllopertha horticola), Pherozzip, 1 vntFeromonas paprastajam grambuoliui (Melolontha melolontha), Pherozzip, 1 vnt