Naudojimo instrukcijos
Feromonas – buksmedinis ugniukas – kandis (Cydalima perspectalis)
Skirtas buksmedinio ugniuko pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui. Vienoje pakuotėje 3 vnt. feramonų.
- Nekenksmingas aplinkai,
- Skirtas tik vienai kenkėjo rūšiai,
- Veikia iki 4 savaičių.
VEIKIMAS
Privilioja vabzdžių patinėlius į gaudykles ir patelės lieka neapvaisintos, dėl ko mažėja šių kenkėjų populiacija. Feromonai nepavojingi žmonėms, gyvūnams, paukščiams, nenuodingi aplinkai.
PAŽEIDIMAI
Augalui kenkia buksmedinio ugniuko lervos. Jos minta buksmedžio lapais ir ūgliais. Augalas praranda dekoratyvumą, o kartais net ir neišgyvena. Šviesiai žalioms lervoms būdingi juodi dryžiai su baltais taškeliais ir plaukeliais bei blizgi juoda galva. Paskutinėje lervos stadijoje jos gali pasiekti iki 4 cm ilgį. Lėliukės būna nuo 1,5 iki 2,0 cm ilgio. Iš pradžių jos būna žalios su tamsiomis juostelėmis nugarinėje dalyje, tačiau vystymosi pabaigoje tampa rudos. Lėliukės paprastai slepiasi balto šilko kokone, susuktame tarp lapų ir šakelių. Buksmedinio ugniuko suaugėliai skraido birželio – rugpjūčio mėnesiais. Vieno sezono metu gali išsivystyti 3–4 generacijos kas 4 - 6 savaites, priklausomai nuo vyraujančių orų. Kenkėjas pažeidžia 8 buksmedžio rūšis (Buxus balearica, B. bodinieri, B. harlandii, B. megistophylla, B. microphylla, B. rugulosa, B. sempervirens, B. sinica).
NAUDOJIMAS
- Pherozzip gaudyklė su feromonu kabinamos buksmedžiuose, vakarų pietvakarių pusėje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje.
- Gaudykles pradėkite kabinti gegužės mėn. vidurio iki rugpjūčio vidurio, keiskite kas 4 savaites.
- Jei gaudyklėje pasirodo drugys, tai signalizuoja apie galimą užkrėtimą. Jei drugių daugėja, o po 10-14 d. ant lapų pastebite lervas, imkitės papildomų augalų apsaugos priemonių.
- Kai oro temperatūra žemesnė – kenkėjų vislumas mažėja ir augalų priežiūrai užtenka feromoninių gaudyklių.
- Naudojant daugiau gaudyklių – kenkėjų sugavimo skaičius didėja.
NORMA
- Monitoringui: 1 feromoninis masalas / 2 a
- Sugavimui: 3 feromoniniai masalai / 2 a
Feromono geriausia veikimo trukmė – 4 sav., vėliau jo efektyvumas palaipsniui mažėja, todėl pakeiskite nauju.
PASTABA: Sprendimai dėl pesticidų naudojimo neturėtų būti priimami remiantis vien gaudyklių duomenimis. Reikėtų atsižvelgti į klimato ir biologinius aspektus!
Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.