+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.

Kekerinis puvinys

Kas sukelia? 

Kekerinį puvinį sukelia parazitinių grybų gentis, vadinama kekeru (Botrytis). Kitaip vadinamas pilkuoju puviniu.


Ką dažniausiai puola?

Šiai ligai jautrūs visi moliūginių šeimos augalai, tačiau šis grybas yra labai plačios specializacijos ir gali pulti įvairiausias daržoves bei daugelį kitų augalų jų vegetacijos metu ir saugyklose. 


Kaip atrodo ir ką daro?

Pažeistų audinių paviršiuje susidaro pilkos, purios apnašos. Grybas pažeidžia įvairias antžemines augalo dalis, sukeldamas puvinį. Ant sultingų augalo dalių infekcijos vietoje atsiranda netaisyklinga arba apskrita rudojo puvinio dėmė.


Kada pasireiškia ir plinta, kokios sąlygos palankios?

Grybas žiemoja grybienos, skleročių ir konidijų pavidalu dirvoje ant augalų liekanų. Plinta kartu su sėkla, gali peržiemoti ir ant šiltnamių konstrukcijų bei kitur. Iš lauko į šiltnamius grybas gali patekti ir per ventiliacijos angas.

Ligai plisti reikalinga didelis santykinis oro drėgnis (95–100 proc.) ir oro temperatūra +16–20 C. Esant šaltam, apsiniaukusiam ir lietingam orui, nesilaikant augalų kaitos reikalavimų, nesunaikinus ligotų augalų liekanų, nedezinfekavus šiltnamių bei sėjant nebeicuotą sėklą, galima tikėtis ligos protrūkio. Jeigu sąlygos augalams augti nepalankios, tai yra nepakankamas augalų tręšimas fosforu ir kaliu, blogas šiltnamio vėdinimas, silpnas apšvietimas, pilkasis puvinys irgi gali labiau išplisti.


Kaip sumažinti žalą (kokiomis priemonėmis ir kada naudoti)?

Rekomenduojame naudoti profilaktikai skirtas augalų priežiūros priemones, kad išvengtumėte arba atitolintumėte šios ligos plitimą. Augalus sodinti ne per tankiai.


Kaip kovoti su šiais vabzdžiais, sprendimo būdus rasite čia: AUGALŲ PRIEŽIŪRA