Naudojimo instrukcijos
Nematodus kviečiame įsigyti nuo 2025 m 05 mėn.
NEMATODAI (Steinernema feltia)
Sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema feltia infektyvių jauniklių, skirtų daiginių (žeminių) uodelių (Lycoriella ssp., Bradysia ssp.) lervų biologinei kontrolei kambario, lauko vazonuose, šiltnamiuose ir kt.
Steinernema feltia yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos ar substrato paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo lervas maždaug per savaitę.
Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.
KAIP PRODUKTAS VEIKIA
- Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
- Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
- Efektyviausiai veikia lervinių stadijų daiginius uodelius
- Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
- Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų skaičių.
PAŽEIDIMAI
Šie vabzdžiai dar vadinami žemės muselėmis, nes paprastai jie atsivežami su substratu, bet suaugėliai gali įskristi ir iš lauko. Daiginių uodelių lervos minta negyvų organizmų organinėmis medžiagomis arba gyvų organizmų išskyromis. Nors lervos dažniausiai minta jau pažeistomis, žūvančiomis šaknų dalimis, jos gali pernešti virusines ir grybines ligas, todėl šie vabzdžiai laikomi kenkėjais. Uodelių vystymosi ciklas nuo kiaušinio iki suaugėlio vidutiniškai trunka apie 25-35 dienas (priklausomai nuo temperatūros). Lervos vystosi drėgnuose substratuose.
PANAUDOJIMO LAIKAS
Naudojamas atsiradus problemai arba profilaktiškai.
Dirvos temperatūra privalo būti 8°C – 28°C.
Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS.
Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.
Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 12°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl, apdorodami vidaus augalų vazonus, tai darykite ne saulėtoje vietoje. Jei apdorojate lauko vazonus ar šiltnamį, tai darykite anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.
NAUDOJIMAS
Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Maišykite suspenciją kas 15 min. Apdorojamas dirvožemio ar substrato paviršius turi būti sudrėkintas. nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama palaikyti drėgną, bet ne šlapią dirvožemį 2 savaites.
EFEKTYVUMAS
Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų daiginių uodelių lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva ar substratas tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.
Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.