Tai originalus ir funkcionalus sodo akcentas, kuris gali būti naudojamas ir kaip dovana mėgstantiems laukinę gamtą! Kabindami inkilus paukščiams, nepamirškite ir vabzdžių! Išskirtinio dizaino vabzdžių namai yra rankų darbo, pagaminti Lietuvos amatininkų.
Pasiūloje randama labai daug „vabzdžių viešbučių“, kurių funkcionalumas abejotinas. Mūsų misija yra supažindinti sodininką su naudingųjų vabzdžių teigiamu poveikiu sodo, daržo augalams. Dėl to šie vabzdžių NAMAI pagaminti vadovaujantis entomologų rekomendacijomis – ir tai yra tinkamiausia Jūsų sodui. Gamybai naudojamos tik tam tikros medžiagos, bei išlaikomos formos, kurios yra patrauklios skirtingiems vabzdžiams kurti savo buveines.
NAUDOJIMAS
Vabzdžių NAMAI naudojami kaip edukacinė ir gamtą tausojanti priemonė. Jų tikslas yra atstatyti ar padėti nemažėti biologinei įvairovei, kuri sparčiai nyksta dėl ūkinės veiklos, geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu ir funkcijomis gamtoje, bei sukurti natūraliai saugią aplinką jiems.
Naudingieji vabzdžiai labai svarbūs augalų dauginimuisi, nes jie apdulkina didžiąją dalį žydinčių augalų. Naminės bitės nėra vienintelės augalų apdulkintojos. Lygiai taip pat šį darbą atlieka daug kitų rūšių vabzdžių, paplitusių Lietuvos gamtoje. Naudingieji vabzdžiai natūraliai minta įvairiais sodo ir daržo kenkėjais, tuo pačiu reikšmingai sumažindami jų skaitlingumą.
Pavyzdžiui boružė minta įvairių rūšių amarais, auksaakė – amarais, tripsais, voratinklinėmis erkėmis, baltasparniais, drugių kiaušinėliais ir skydamariais. Vabzdžiai parazitoidai, kurių suaugėliai minta nektaru ir atlieka apdulkintojų vaidmenį, sodo ir daržo kenkejais maitina savo palikuonis, tokiu būdų sunaikindami dalį kenkėjų. Įvairios laukinės bitės atliks augalų apdulkinimo funkciją, kaip ir drugeliai, kurie dar ir džiugins Jus ar Jūsų vaikus. Be to, turėtumėte žinoti, kad pavienės laukinės bitės nėra pavojingos žmogui, nes neturi tinkamų geluonių įgelti žmogui.
Skirtingi vabzdžių NAMAI suteikia saugų prieglobstį skirtingiems vabzdžiams: bitėms, kamanėms, drugeliams, boružėms, auksaakėms ir kitiems. NAMAS pagamintas iš natūralių medžiagų, tokių kaip pušies medienos, bambuko, žievės ir medvilnės užpildo. Nenaudojami jokie impregnantai, kad išlaikyti natūralią ir sveiką terpę naudingųjų vabzdžių gyvenimui.
KABINIMO REKOMENDACIJOS
Pakabuko pagalba vabzdžių NAMĄ kabinkite sode, prie namo, kluono, terasos, balkone, ar kt. apsaugotoje nuo tiesioginio lietaus vietoje, kad išvengtumėte medžio brinkimo bei skilimo. Dekoratyvus vabzdžių NAMAS neišvengiamai papuoš Jūsų aplinką. Kabėti privalo tvirtai, kad nesiūbuotų, >1 m aukštyje virš žemės, pietų - pietryčių pusėje. Namo išmatavimai 20x22,5x13 cm.
Pritraukdami naudinguosius vabzdžius į kiemą ar sodą sukursite natūralią augalų apsaugą nuo kenkėjų, bei galėsite stebėti ir pažinti vabzdžių gyvenimą. Norėdami padidinti vabzdžių koloniją, sujunkite kelis vabzdžių NAMŲ segmentus. Aplinką rekomenduojama apželdinti kuo gausiau žydinčiomis gėlėmis, o dar geriau – sėti specialius žydinčių augalų sėklų mišinius, kurie vieni kitus keisdami žydi nuo pavasario iki rudens. Taip aprūpinsite vabzdžių suaugėlius nektaru.
PRIEŽIŪRA
Rekomenduojama šaltuoju metų laiku vabzdžių NAMĄ pakabinti tokioje vietoje, kuri labiau apsaugota nuo vėjo, lietaus, drėgmės – sandėliuke, kluone, tvarte ar pan., bet kardinaliai nekeičiant oro temperatūros. Pavasarį (kovo pabaigoje) grąžinti į buvusią vietą. Vabzdžių namas su laiku natūraliai keis spalvą ir susilies su gamta. Kad vabzdžių namą apsaugotumėte nuo aplinkos daromo poveikio, galite jį impregnuoti natūraliomis impregnavimo priemonėmis.
Pagrindiniai svečiai DRUGIŲ NAMUOSE: vabzdžiai, žiemojantys visokiuose plyšiuose – spungės (Aglais io), citrinukai (Gonepteryx rhamn), dilgėlinukai (Aglais urticae), šeiriai (Nymphalis antiopa), karpytūnės (Polygonia c-album) ir kt.